Η Μπαρτσελόνα καλείται να αρχίσει την αντεπίθεσή της από το νέο έτος, αφού έχει μείνει πίσω στη μάχη του τίτλου. Οι περσινοί πρωταθλητές βρίσκονται στο -7 από την κορυφή της LaLiga, ωστόσο θα έχουν ακόμα ένα «βέλος» στη φαρέτρα τους. Ο λόγος για τον Βίτορ Ρόκε, ο οποίος ήδη βρίσκεται στη Βαρκελώνη, προκειμένου να ενσωματωθεί στη νέα του ομάδα.
Lookin good, Vitor 👍 pic.twitter.com/qkFbK9sdBD
— FC Barcelona (@FCBarcelona) December 27, 2023
Οι Καταλανοί είχαν ήδη κάνει δικό τους τον 18χρονο Βραζιλιάνο φορ από το καλοκαίρι και πλέον ο διεθνής ποδοσφαιριστής είναι έτοιμος να τεθεί στα πλάνα του Τσάβι. Ολα δείχνουν πως θα κάνει ντεμπούτο στο επόμενο ματς της Μπαρτσελόνα κόντρα στη Λας Πάλμας.
Ο «Tigrito» ήταν εντυπωσιακός με την Ατλέτικο Παραναένσε τις δύο προηγούμενες σεζόν, μετρώντας 28 γκολ και 11 ασίστ. Αλλωστε, θεωρείται ανερχόμενο αστέρι του βραζιλιάνικου ποδοσφαίρου και πλέον καλείται να αρπάξει την ευρωπαϊκή του ευκαιρία και να βοηθήσει την Μπαρτσελόνα στην επίτευξη των στόχων της.