Ο Φατίχ Τερίμ αφίχθη χθες στην Αθήνα, ανέλαβε τα καθήκοντά του και είχε την πρώτη γνωριμία με τους παίκτες του Παναθηναϊκού. Μάλιστα, ο Εργκίν Αταμάν καλωσόρισε τον συμπατριώτη και φίλο του, ο οποίος βρέθηκε στο ΟΑΚΑ το βράδυ της Πέμπτης 28/12 για να παρακολουθήσει από κοντά την αναμέτρηση με τον Ερυθρό Αστέρα για τη 17η αγωνιστική της EuroLeague.
Ο 70χρονος προπονητής μπήκε στο γήπεδο σχεδόν μισή ώρα πριν από την έναρξη και χειροκροτήθηκε από τους φίλους της ομάδας. «Οταν ήμουν στη Φιορεντίνα, ο Αταμάν ήταν στην Ιταλία. Και τώρα το ίδιο, είμαι χαρούμενος για αυτό» είπε ο Τερίμ στις πρώτες του δηλώσεις.
Μάλιστα, οι δυο Τούρκοι προπονητές στη συνάντησή τους πριν το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα είχαν εγκάρδια χειραψία.