Η Σέλτικ πήρε το μεγάλο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σκωτίας, καθώς επικράτησε 2-1 της Ρέιντζερς στο «Σέλτικ Παρκ» και αύξησε τη μεταξύ τους διαφορά στους 8 βαθμούς.
Βέβαια, οι «πράσινοι» έχουν δύο ματς περισσότερα από την αιώνια αντίπαλό τους.
Ο Πάουλο Μπερνάρντο στο 25′ και ο Κιόγκο Φουρουχάσι στο 47′ πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ οι «Τζερς», που έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 71′ λόγω αποβολής του Μπάλογκαν, μείωσαν στο 88′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταβερνιέ.