Υστερα από τις δύο συνεχόμενες γκέλες πριν τα Χριστούγεννα, η νίκη κόντρα στον Βόλο ήταν μονόδρομος και αυτή τη φορά η Ενωση δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης. Με τον εντυπωσιακό Λιβάι Γκαρσία να σκοράρει δύο φορές η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Βόλου και ξεκίνησε ιδανικά το 2024.
Ο Λιβάι με γκολ στο 32′ και στο 51′ (με πέναλτι) έφτασε τα έξι τέρματα και η ΑΕΚ έβαλε τις βάσεις της νίκης. Ο Aμραμπατ στο 73′ «κλείδωσε» το τρίποντο. Οι «κιτρινόμαυροι» απειλήθηκαν σε τρεις φάσεις, αλλά ο Στάνκοβιτς με ισάριθμες επεμβάσεις κράτησε το μηδέν στην εστία του. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Σταύρο Πήλιο ο οποίος πραγματοποίησε ντεμπούτο στο αριστερό άκρο της άμυνας, καθώς απουσίαζαν οι Χαζισαφί και Μοχαμαντί.
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Σιμάνσκι (75΄ Γιόνσον), Ελίασον (63΄ Aμραμπατ), Πινέδα, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ (63΄ Μάνταλος), Λ. Γκαρσία (75΄ Πόνσε)
Βόλος (Aνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Τάχατος, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας, Aλχο (39΄ λ.τρ. Κίτσος), Τρουιγιέ, Κόμπα (70΄ Μπερτόγλιο), Ντέλετιτς, Χ. Γκαρσία (70΄ Μεταξάς), Μωραΐτης (83΄ Καραγιάννης)