Πλήγμα για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Φώτης Ιωαννίδης τέθηκε νοκ άουτ για τα επόμενα παιχνίδια. Ο Ελληνας επιθετικός αποκόμισε μυϊκό τραυματισμό στο ντέρμπι με την ΑΕΚ και θα χάσει το παιχνίδι της Τετάρτης με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο, αλλά κaι αυτό με τον Αστέρα Τρίπολης την Κυριακή για το πρωτάθλημα.
Η σοβαρότητα του προβλήματος θα γίνει γνωστή μετά τη μαγνητική που θα κάνει τις επόμενες ημέρες, αν και είναι εξαιρετικά αμφίβολος και για το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στη Τούμπα στις 28 Ιανουαρίου. Ο Φατίχ Τερίμ έχει διαθέσιμο μόνο τον Αντρατζ Σπόραρ στην επίθεση, αφού ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ αντιμετωπίζει και εκείνος μυϊκό θέμα, μένοντας εκτός αποστολής από το παιχνίδι με την Ενωση.