Μια νέα σημαντική αλλαγή γίνεται σε επίπεδο στελεχών στον Ολυμπιακό, με τον Ντάρκο Κοβάσεβιτς να επιστρέφει στον σύλλογο σε ρόλο αθλητικού διευθυντή.
Ο Σέρβος διετέλεσε αθλητικός διευθυντής στους «ερυθρόλευκους» την περίοδο 2010 – 2013. Από το 2018 έως και το 2019 ήταν αθλητικός διευθυντής στην Εθνική Σερβίας. «Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει ότι από σήμερα ο κ. Ντάρκο Κοβάσεβιτς αναλαμβάνει χρέη Αθλητικού Διευθυντή (Sports Director)» ανέφεραν οι Πειραιώτες.
Η ανακοίνωση έρχεται λίγες ώρες μετά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όπου ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 2-0 και βρέθηκε στο -9 από την κορυφή.