Δεν πέρασε τελικώς το αίτημα αναβολής της ΠΑΕ Ολυμπιακός για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ (για την προσεχή Κυριακή 18 του μήνα), αφού καταμετρήθηκαν επτά ψήφοι υπέρ της μη διεξαγωγής, τρεις ψήφοι κατά και τέσσερα λευκά.
Επειδή δεν επετεύχθη η απαραίτητη πλειοψηφία των 2/3 των παρόντων, το αίτημα δεν έγινε αποδεκτό και η 22η αγωνιστική θα γίνει κανονικά, όπου και ξεχωρίζει το ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός στην Τούμπα (20.30).
Θετικές στο αίτημα της πειραϊκής ομάδας ήταν οι ΠΑΕ Ατρόμητος, Βόλος, Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΟΦΗ, Αστέρας. Αρνητικά ψήφισαν ΑΕΚ, Παναθηναϊκός και Αρης, ενώ Λαμία, Παναιτωλικός, Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα επέλεξαν το έμμεσο «όχι», δηλαδή λευκή ψήφο.