Σαββατόβραδο στο +4 στην κορυφή κάνει η ΑΕΚ, η οποία πέρασε νικηφόρα με 1-3 από την έδρα της Λαμίας.
Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο ματς, πίεσε και είδε την ανωτερότητά τους να καρποφορεί στο 17ο λεπτό. Ο Αμραμπατ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βίντα ήρθε από πίσω και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Η Ενωση συνέχισε την πίεση φτάνοντας σε δεύτερο γκολ στο 41΄.
Ο Πινέδα έκλεψε την μπάλα από τον Τόσιτς, έκανε την κούρσα, βρήκε στην κίνηση τον Ελίασον, που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-2. Ο Τσούμπερ έγραψε με κεφαλιά το 0-3 στο 63΄, ξανά από στημένη μπάλα και εκτέλεση του Άμραμπατ.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν, όταν ο Σίντκλεϊ έφυγε από οριακή θέση στην πλάτη του Σιντιμπέ μετά την πάσα του Σλίβκα, μπήκε στην περιοχή και με σουτ στην κλειστή γωνία «νίκησε» τον Στάνκοβιτς για το 3-1.
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ, Νούνιες, Τζανδάρης (59΄ Σαντάνα), Σλίβκα, Τόσιτς (59΄ Λέικ), Μάλτσι (77΄ Τσούκαλος).
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Άμραμπατ (82΄ Πισάρο), Γιόνσον, Πινέδα (68΄ Λιούμπισιτς), Ελίασον (82΄ Π. Φερνάντεθ), Πόνσε (82΄ Αραούχο), Τσούμπερ (68΄ Μάνταλος).