Ο ΠΑΟΚ ζητούσε αντίδραση μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο και τη βρήκε στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός τον άγχωσε, προηγήθηκε με τον Χατζηθεοδωρίδη, όμως με δύο γκολ (Σάστρε, Ζίφκοβιτς) σε ένα λεπτό, ο «Δικέφαλος του Βορρά» έκανε την ανατροπή κι έφυγε νικητής με 3-1.
Ο Κωνσταντέλιας βρήκε δίχτυα στο 90′. Ετσι, ο ΠΑΟΚ βρέθηκε ξανά στο -1 από την κορυφή, ενώ ο Παναιτωλικός παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία.
Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 5΄ με τον Χατζηθεοδωρίδη και μέχρι το 71ο λεπτό έβαλαν δύσκολα στο «Δικέφαλο» του Βορρά.
Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο, αλλά και δυο δοκάρια για να φέρει το ματς στα ίσα, πρώτα με τον Μουργκ και λίγο πριν το τέλος με τον Κωνσταντέλια.
Παρ΄ όλα αυτά οι «ασπρόμαυροι», βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα ν΄ αντιδράσουν και να φύγουν νικητές από το Αγρίνιο.
Ετσι, ισοφάρισαν στο 72΄ με τον Σάστρε (η μπάλα βρήκε στον Τορεχόν κι άλλαξε πορεία) και έφτασαν στην ολική ανατροπή του σκηνικού με την «χρυσή» αλλαγή του Ραζβάν Λουτσέσκου, Αντριγια Ζίβκοβιτς, στο 73΄ (πέρασε αλλαγή στο 63΄ αντί του Μουργκ).
Στο 90΄ ο Κωνσταντέλιας «σφράγισε» το «διπλό» των φιλοξενούμενων.
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Μλάντεν, Χουάνπι, Χατζηθεοδωρίδης (68΄ Ντουάρτε), Τορεχόν, Σενγκέλια (68΄ Ντίαζ), Τσιγγάρας (81΄ Πέρες), Ζοάο Πέδρο (81΄ Λομονάκο), Μαλής, Στάγιτς, Λιάβας (81΄ Μαυρίας)
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Σοάρες (73΄ Ότο), Μάρκος Αντόνιο (63΄ Οζντόεφ), Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ (81΄ Σβαμπ), Κωνσταντέλιας, Μουργκ (63΄ Α. Ζίβκοβιτς), Τζίμας (46΄ Σαμάτα)