Νίκη-ανάσα για τον Βόλο, εκτός Play–offs o Αστέρας Τρίπολης

Ο Βόλος νίκησε τον ΟΦΗ και ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις, ενώ ανάσα πήρε και η Κηφισιά με την ισοπαλία στην Τρίπολη - Εκτός εξάδας ο Αστέρας

1' 22" χρόνος ανάγνωσης

Ο Βόλος πέτυχε τρία γκολ για πρώτη φορά φέτος στο γήπεδό του, επικράτησε 3-1 του ΟΦΗ και πήρε βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Ετσι, έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των δέκα αγώνων χωρίς νίκη.

Ο Λάρσον άνοιξε το σκορ για τους Κρητικούς με υπέροχο γκολ, όμως, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το αυτογκόλ του Βούρου.

Καλύτεροι στο δεύτερο μέρος πήραν το προβάδισμα, αρχικά, με τον Σιέλη, ενώ ο Μπερτόγλιο, που βοήθησε επιθετικά με την είσοδό του, πέτυχε το τρίτο τέρμα.

Ετσι, ο Βόλος ανέβηκε στην 11η θέση και με 20 βαθμούς είναι στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

Εκτός εξάδας ο Αστέρας, ανάσα για Κηφισιά

Αστέρας Τρίπολης και Κηφισιά αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από την Πελοπόννησο με χρυσό βαθμό και την ομάδα του Ράσταβατς να χάνει τα Play – offs.

Η Κηφισιά στο 13ο λεπτό κέρδισε πέναλτι και ο Οζέγκοβιτς πέτυχε το 1-0. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 31΄ ισοφάρισαν σε 1-1.

Ο Μπαρτόλο σέντραρε από αριστερά και ο Μιριτέλο πέτυχε το 12ο εφετινό γκολ του στο πρωτάθλημα.

Η αθηναϊκή ομάδα ξαναπήρε προβάδισμα πέντε λεπτά αργότερα (36΄) με τον Γιόβαντσιτς να σκοράρει από κοντά.

Στο 40΄ από εκτέλεση κόρνερ ξανά αλλά στην απέναντι περιοχή ο Μιριτέλο έκανε την κεφαλιά-πάσα και ο Γιαμπλόνσκι έγραψε το 2-2.

Στο 45΄+3 και σε εξαιρετική αντεπίθεση των Αρκάδων ο Μπαρτόλο βρήκε τον Καλτσά κι εκείνος με ωραία πάσα έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Κρεσπί, ο οποίος πέτυχε το 3-2.

Η Κηφισιά πήρε τον έλεγχο και έφτασε στην ισοφάριση με τον Βαφέα στο 74ο λεπτό.

Η ομάδα του Μπράτσου πήγε στους 18 βαθμούς και παίρνει ακόμα έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη για την παραμονή της.