Open Σαγκάης: Ο Μεντβέντεφ απέκλεισε τον Τσιτσιπά

40" χρόνος ανάγνωσης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποκλείσθηκε σήμερα Τετάρτη στους «16» του διεθνούς τουρνουά τένις που διεξάγεται στη Σαγκάη από τον Ρώσο Ντανιίλ Μεντβέντεφ σε δύο σετ.

Ο Ελληνας πρωταθλητής, ο οποίος βρίσκεται στο Νο 12 της παγκόσμιας κατάταξης, ηττήθηκε με 7-6 (3), 6-3 από τον πέμπτο στην παγκόσμια κατάταξη της ΑΤΡ Ρώσο τενίστα.

Στο πρώτο σετ στο τουρνουά της Σαγκάης οι δύο αντίπαλοι κράτησαν το σερβίς τους και οδηγήθηκαν στο tie break, όπου ο Ρώσος ήταν πιο ψύχραιμος για να πάρει προβάδισμα με 1-0 σετ.

Στο δεύτερο σετ, ο Τσιτσιπάς άρχισε με break και προηγήθηκε με 2-0. Ομως ο Μεντβέντεφ αντέδρασε άμεσα και, αφού «έσπασε» το σερβίς του Ελληνα πρωταθλητή, προηγήθηκε με 3-2 και έφθασε με σχετική άνεση στην κατάκτηση του σετ και της νίκης, ύστερα από μία ώρα και 50 λεπτά αγώνα.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

comment-below Λάβετε μέρος στη συζήτηση 0 Εγγραφείτε για να διαβάσετε τα σχόλια ή