Νίκες για Εργοτέλη και Αστέρα Τρίπολης

37" χρόνος ανάγνωσης

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό, σημείωσε ο Εργοτέλης στην έδρα της Βέροιας για την 27η αγωνιστική της Super League.

Οι κρητικοί επικράτησαν με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Γκοργκς στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, παίρνοντας μικρή βαθμολογική ανάσα.

Νίκη με το ίδιο σκορ σημείωσε και ο Αστέρας Τρίπολης έναντι του Ατρομήτου στην Αρκαδία. Οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την πρώτη τους ήττα από την ημέρα που ο Νίκος Νιόπλιας ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της ομάδας του Περιστερίου.

Το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπαράλες στο 45ο λεπτό, δίνοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στους αρκάδες στην προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Να σημειωθεί πως ο αγώνας Πανθρακικού – Ολυμπιακού αναβλήθηκε, αφού το γήπεδο της ομάδας της Θράκης ήταν σε άθλια κατάσταση.