Ο Παναθηναϊκός έσπασε στο ΟΑΚΑ το νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού σε όλες τις διοργανώσεις (σταμάτησε στο 14-0), ισοφαρίζοντας τη σειρά των τελικών της Α1 Ανδρών/Basket League σε 1-1. Οι «πράσινοι» πήραν τη νίκη στο… νήμα με 67-65 στο Game 2, απέναντι στους «ερυθρόλευκους» που παρατάχθηκαν δίχως τον Κώστα Σλούκα και έχασαν κατά τη διάρκεια του αγώνα τους Τόμα Γουόκαπ και Σάσα Βεζένκοβ.
Πλέον η σειρά επιστρέφει στο ΣΕΦ (Κυριακή, 11/6, 21:15).
Τα δεκάλεπτα: 25-13, 33-35, 51-50, 67-65
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr