Ξεκινάει η περίοδος των γιορτών και μαζί η αυξημένη κατανάλωση: δώρα, κεράσματα, φαγητό, ποτό. Κάποιες νύχτες μας εξαντλούν ο χορός και οι ατέλειωτες κουβέντες με φίλους που έχουμε καιρό να δούμε, ενώ κάποιες άλλες οι μπαταρίες αδειάζουν εξαιτίας της κατανάλωσης του ποτού και τότε ξημερώνει μια ζόρικη επόμενη μέρα. Η κούραση και η εξάντληση που φέρνει η υπερκατανάλωση στις γιορτές ίσως και να χαλάνε τη διάθεσή μας.
Προφανώς, αυτή η στήλη δεν έχει σκοπό να σας κόψει τις μικρές χαρές της ζωής, όπως ένα ωραίο χριστουγεννιάτικο punch ή μισή φιάλη Ξινόμαυρο από τη Νάουσα με το δείπνο των Χριστουγέννων. Ισως όμως τώρα, περισσότερο από ποτέ, έχει νόημα να μιλήσουμε για ωραία ποτά χωρίς αλκοόλ ως έναν τρόπο για να διαχειριστούμε την κοινωνική εξάντληση που έρχεται καμιά φορά με τα πάρτι και τα τραπεζώματα. Και τα παραπάνω ποτά.
Οσο καιρό ήμουν έγκυος ανακάλυψα πολλά τέτοια προϊόντα, κυρίως επειδή δεν ήθελα να νιώθω ο παρίας της παρέας. Αρχικά δοκίμασα ό,τι έχει λανσάρει η βιομηχανία του ποτού ως λύση για τους μη πίνοντες. Η παραγωγή αυτών των προϊόντων ήταν αποτέλεσμα της καθιέρωσης ενός παγκόσμιου κινήματος υγιεινού lifestyle που τα τελευταία χρόνια προωθείται σε όλο τον κόσμο.
«Οι νεότεροι δεν νοιάζονται μόνο για το junk food, δεν αφήνονται όπως παλιότερα στο αλκοόλ. Ξυπνούν νωρίτερα, κάνουν γυμναστική, ελαττώνουν το ποτό ή το στερούνται για μεγάλα χρονικά διαστήματα, όπως συμβαίνει και με το κρέας» μου είχε πει πριν λίγο καιρό ο Ben Branson. Ο Βρετανός είναι ο δημιουργός του πρώτου brand χωρίς αλκοόλ, που είναι ιδανικό για χορτοφάγους, vegan και όσους ακολουθούν δίαιτα Kosher. Επίσης ταιριάζει σ′ αυτούς που έχουν δυσανεξία στη γλουτένη, στη λακτόζη ή είναι διαβητικοί. Μοιάζει με τζιν, αλλά είναι απολύτως μη αλκοολούχο και τέλειο ποτό βάσης.
Πριν δέκα και βάλε χρόνια οι επιλογές που είχαμε ήταν κάποιοι αηδιαστικά γλυκεροί χυμοί, συνήθως χρωματιστοί, όπως ροδάκινο με σιρόπια γρεναδίνης, ή κάτι πιο σκέτο, μια σόδα ή ένα ανθρακούχο νερό.
Τι μπορείς να πιεις σήμερα όταν δεν πίνεις; Οι επιλογές μιμούνται τα κανονικά ποτά σε γεύση και σε άρωμα – και σε τιμή. «Τζιν» χωρίς αλκοόλ, «βερμούτ» από κρασί χωρίς αλκοόλ, κρασί χωρίς αλκοόλ και πάει λέγοντας. Εκτός από τα έτοιμα προϊόντα όμως, στα μπαρ υπάρχουν μερικοί εξαιρετικά ταλαντούχοι επαγγελματίες που πειραματίζονται δημιουργώντας πεντανόστιμες συνταγές. Χάρη σε αυτούς μπορείτε να κρατήσετε με αυτοπεποίθηση ένα ποτό που διαθέτει όλα τα στοιχεία που δομούν ένα καλό κοκτέιλ: κάτι φρέσκο, κάτι αψύ, κάτι πικρό, μερικές καλές μπουρμπουλήθρες.
Στο Clumsies (Πραξιτέλους 30, Αθήνα) φτιάχνουν ένα πολύ νόστιμο και ισορροπημένο Negroni χωρίς αλκοόλ, με βάση ένα δικό τους απόσταγμα που προσομοιάζει σε τζιν. Εχει βάση το νερό και όλα τα βότανα που συμμετέχουν στην απόσταξη ενός τζιν. Σε αυτή τη βάση προσθέτουν δυο ειδών κρασιά χωρίς αλκοόλ, και «μαγειρεύουν» το όλο μαζί με άρκευθο και φλούδες πορτοκαλιού.
Στο Tiki (Φαλήρου 15, Κουκάκι) σερβίρουν ένα Gluhwein, ζεστό, με κρασί χωρίς αλκοόλ και μπαχαρικά, όπως και μια δροσερή Virgin Colada με πουρέ από καρύδα και φρέσκο ανανά.
Στο Teras (Θ. Βρεσθένης 45, Νέος Κόσμος) φτιάχνουν το Hopping Sage, με 0% αλκοόλ Martini μαζί με φασκόμηλο και χαμομήλι.
Στο Line (Αγαθοδαίμονος 37, Κάτω Πετράλωνα) σερβίρουν ένα γευστικά πολύ πλούσιο sweet and sour, με ανθικό βερμούτ, cordial από ανανά και «γρεναδίνη» που έχει προκύψει ως υποπροϊόν από την απόσταξη ροδιού, που φτιάχνουν εντός.