Είμαστε στα μισά της Μεγάλης Εβδομάδας, και όσοι δεν έχουμε ήδη φύγει ετοιμάζουμε αποσκευές για μακρινούς ή κοντινούς προορισμούς. Ανάμεσα στα πράγματα που πρέπει να πακετάρουμε είναι και τα κρασιά που θα πάρουμε μαζί μας στην εξόρμηση, τα κρασιά που σχεδιάζουμε να πιούμε στο πασχαλινό τραπέζι. Αληθινή πρόκληση γιατί πρέπει να συνδυάσουμε πολλά διαφορετικά φίλτρα. Τι θα αρέσει στην παρέα, πόσες φιάλες να πάρουμε, πόσες ερυθρές, πόσες λευκές, τι θα ταιριάξει με τα φαγητά;
![Κρασιά για το πασχαλινό τραπέζι-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/04/a3-167.jpg?1713962971009)
Τα κρασιά που έχω επιλέξει μπορούν να ικανοποιήσουν όλα τα γούστα και όλα τα πορτοφόλια. Ως αριθμό φιαλών, θα έλεγα να υπολογίσετε μισή φιάλη το άτομο και να προσθέσετε μερικές φιάλες επιπλέον, με ποσόστωση περίπου 50-50% σε λευκά και ερυθρά.
Ξινόμαυρο, Κτήμα Μαρκοβίτη, Νάουσα
Είναι μια κλασική Νάουσα από το Κτήμα Μαρκοβίτη, που ίσως κάποιοι γνωρίζετε με το παλιό του όνομα, Château Pegasus. Ενα Ξινόμαυρο σε μια πιο ρουστίκ εκδοχή, με έντονα αρώματα κόκκινων φρούτων, γήινο χαρακτήρα, αρώματα ντομάτας, ελιάς, μπαχαρικών και δρυός. Η οξύτητα είναι υψηλή, ενώ οι τανίνες είναι έντονες και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Ο,τι πρέπει για παρέα μαζί με το αρνάκι-κατσικάκι στη σούβλα.
Νυχτέρι, Ασύρτικο, Κτήμα Μικρά Θήρα, Σαντορίνη
Το Κτήμα Μικρά Θήρα βρίσκεται στο απέναντι νησί από τη Σαντορίνη, τη Θηρασιά, που έχει το ίδιο terroir. Το Νυχτέρι του Κτήματος έχει έναν πιο έντονο χαρακτήρα, τα σταφύλια προέρχονται από υπερώριμο τρύγο, το αλκοόλ είναι αρκετά πιο υψηλό και η παραμονή σε δρυ είναι πιο έντονη. Τι να περιμένετε; Αρκετά mineral αίσθηση, αρώματα εσπεριδοειδών και δρυός, με την οξύτητα να είναι έντονη και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Το Ασύρτικο συνδυάζεται τέλεια με το αρνί, το κατσίκι και τους άλλους μεζέδες σούβλας, ειδικά για όποιον δεν θέλει να πιει ερυθρό κρασί.
Chardonnay, Κτήμα Γκιρλέμη, Δομοκός
Η οικογένεια Γκιρλέμη παράγει ποιοτικά κρασιά στην περιοχή του Δομοκού. Ο Δημήτρης και ο Φανίκος είναι η δεύτερη γενιά που έχει πάρει στα χέρια της το οινοποιείο. Το Chardonnay τους είναι ένα πληθωρικό Chardonnay με επαφή με βαρέλι, αρώματα εσπεριδοειδών, ώριμων πυρηνόκαρπων, mineral χαρακτήρα, τονισμένη οξύτητα και μέτριο προς γεμάτο σώμα. Ενα κρασί-πασπαρτού που πάει με πολλά, από πίτες και μακαρόνια με τυριά έως λευκά κρέατα.
PetNat, Σαββατιανό, Αμπελώνες Vassaltis, Κυκλάδες
Οι αμπελώνες Vassaltis εδώ και μερικά χρόνια παράγουν ένα αφρώδες κρασί με τη μέθοδο Petillant Naturel, μια μέθοδο που παράγει αφρώδη κρασιά με ήπιο αφρισμό. Το συγκεκριμένο PetNat είναι από την ποικιλία Σαββατιανό (το σταφύλι προέρχεται από την Αττική) κι είναι ένα κρασί δροσερό, με αρώματα από πράσινα φρούτα, εσπεριδοειδή, βοτανικά στοιχεία, τραγανή οξύτητα και μέτριο σώμα. Ιδανικό σαν απεριτίφ, πίνεται και όσο είστε όρθιοι, με τα πρώτα πιάτα ή όσο σουβλίζετε το αρνί.
Λημνιώνα, Κτήμα Ντούγκου, Ραψάνη
Στην περιοχή της Ραψάνης ο Θάνος και η Λουίζα Ντούγκου παράγουν μερικά από τα διαμάντια του ελληνικού αμπελώνα. Η Λημνιώνα είναι μια σχετικά πρόσφατη προσθήκη στην γκάμα των κρασιών του οινοποιείου. Μια Λημνιώνα με έντονο ζουμερό φρέσκο κόκκινο φρούτο, αρώματα μπαχαρικών, βοτάνων, με ισορροπημένη οξύτητα, μέτριες τανίνες και μέτριο προς γεμάτο σώμα. Ιδανικά δοκιμάστε το λίγο δροσερό, με μεζέδες από τη σούβλα.