Χαρακτηριστική ελληνική συνήθεια ο μεζές, συνοδεύει συνήθως το ούζο, το τσίπουρο ή την μπίρα. Από όταν ήμουν μικρό παιδάκι, θυμάμαι στα καφενεία, στις ταβέρνες και στα σπίτια, τη χαρακτηριστική ατάκα: «Περίμενε να σου φέρω ένα μεζέ». Σε κάποιες περιοχές, όπως ο Βόλος, τα Γιάννενα και η Κρήτη, η φιλοσοφία του μεζέ δεν έφυγε ποτέ, κι εμείς που αγαπάμε αυτά τα στέκια τα ψάχνουμε σαν τρελοί από στόμα σε στόμα για να γευτούμε ένα ωραίο κεφτέ, μια αντζούγια, ένα τουρσί, ένα κομμάτι λουκάνικο, ένα ξιδάτο χταπόδι ή ένα δροσερό ντολμαδάκι. Στο σπίτι, επίσης, οι μεζέδες έχουν την τιμητική τους σε πιο ανεπίσημα καλέσματα, σε ξαφνικές επισκέψεις ή όταν μαζευόμαστε με φίλους για να δούμε κάποιον αγώνα… Σε αυτές τις περιπτώσεις, μη διστάσετε να ανοίξετε ένα μπουκάλι κρασί. Εχω να σας προτείνω τα εξής:
![Κρασιά για μεζέδες-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/a3-220.jpg?1721224434933)
White Diva, Βιδιανό, Οινοποιείο Κλάδος, Κρήτη
Η λευκή ντίβα από το κρητικό οινοποιείο Κλάδος είναι ένα δροσερό Βιδιανό με αρώματα πυρηνόκαρπων όπως λευκόσαρκο ροδάκινο, βερίκοκο, αρώματα εσπεριδοειδών (λεμόνι, πορτοκάλι) και νότες λευκών ανθέων, με ισορροπημένη οξύτητα και μέτριο σώμα. Ιδανικό κρασί για τηγανητούς μεζέδες όπως κολοκυθοκεφτέδες με δροσερό ντιπ γιαουρτιού με άνηθο.
Fine Assyrtiko, Ανατολικός Αμπελώνας, Ξάνθη
Ενα Fine Ασύρτικο από τον Βορρά και τα αδέρφια Νικολαΐδη, από τον βορειότερο παραθαλάσσιο αμπελώνα της Ελλάδος. Το κρασί ζυμώνεται σε βαρέλια με γηγενείς ζύμες και στη συνέχεια ωριμάζει με τις λάσπες του και αποκτά αρώματα ζυμών, δρυός, εσπεριδοειδών, πυρηνόκαρπων, τροπικών φρούτων και λευκών ανθέων. Εχει τονισμένη οξύτητα και γεμάτο σώμα και συνδυάζεται τέλεια με χταποδοκεφτέδες με κρεμμυδάκια και μάραθο.
Μαλαγουζιά 2023, Κτήμα Ζαφειράκη, Τύρναβος
Ο Χρήστος Ζαφειράκης επιμένοντας ποιοτικά έχει φτάσει το οινοποιείο στο επόμενο επίπεδο της βιοδυναμικής πιστοποίησης και παράγει κρασιά με ιδιαίτερη φινέτσα, όπως η Μαλαγουζιά του. Εχει αρώματα φρέσκων πυρηνόκαρπων, τροπικών και εσπεριδοειδών φρούτων, αρώματα βασιλικού και ανθέων, ισορροπημένη οξύτητα, λιπαρό χαρακτήρα και μέτριο σώμα. Ιδανικό ταίρι δίπλα σε ντολμαδάκια.
Laurier Noir Natur, Μαυροδάφνη, Οινοποιείο Τετράμυθου, Ανω Διακοπτό
Λατρεύω τις ξηρές Μαυροδάφνες και το Leurier Noir Natur από το οινοποιείο Τετράμυθου είναι μια από αυτές. Εχει ζουμερό φρέσκο μαύρο φρούτο, βότανα και φυτικά στοιχεία, αρώματα δρυός και μπαχαρικών. Το αλκοόλ είναι τρομερά ισορροπημένο, οι τανίνες πλούσιες αλλά μαλακές και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Ιδανικό δίπλα σε κεφτέδες κοκκινιστούς.
Δρυόπη Reserve, Αγιωργίτικο, Κτήμα Δρυόπη, Νεμέα
Ενα κρασί από το Κτήμα Δρυόπη για όλες τις περιστάσεις. Το Αγιωργίτικο είναι μια ποικιλία που μπορεί να ικανοποιήσει κάθε ουρανίσκο. Εχει έντονα αρώματα μαύρων και κόκκινων φρέσκων φρούτων, αρώματα δρυός και μπαχαρικών, ενώ από την άλλη η οξύτητα είναι μέτρια και οι τανίνες, αν και πολλές, είναι μαλακές και βελούδινες, ενώ το σώμα είναι γεμάτο. Απολαύστε το δίπλα σε ένα σπετσοφάι.