Εντάξει, δεν θα πέσετε κι από τα σύννεφα. Προφανώς μιλάμε για παγωτό. Για αιώνες ήταν ένα είδος που κατανάλωνε μόνο η ελίτ, καθώς η παραγωγή του ήταν εξίσου χρονοβόρα και κοστοβόρα, και δεν ήταν πολλοί αυτοί που μπορούσαν να σπαταλήσουν αλόγιστα πόρους για ένα τόσο αχρείαστο έδεσμα.
Ευτυχώς για εμάς, τα παγωτά υπάρχουν σε αφθονία, σε σχετικά καλή τιμή, αν και ακόμα και σήμερα, για να φτιάξεις μια πολύ καλή εκδοχή τους, απαιτείται μεγάλος κόπος, που δεν είναι αντιληπτός από τον καταναλωτή. Η Αθήνα έχει πολλά καλά παγωτατζίδικα, όπως και ζαχαροπλαστεία τα οποία έχουν κάνει έξτρα επένδυση σε τεχνογνωσία και εξοπλισμό και φτιάχνουν το δικό τους παγωτό με αγνά υλικά. Αυτό λιανά σημαίνει: φρέσκο γάλα, φρέσκα αυγά, φρέσκα φρούτα. Μια γενική οδηγία είναι πως μια βιτρίνα με πολλά δοχεία, τα οποία ξεχειλίζουν από χρωματιστά παγωτά, θα πρέπει να σας προϊδεάσει για προϊόν «συνθετικό» φτιαγμένο με σκόνες και μείγματα.
Θα προτείναμε να αποφύγετε επιλογές όπως baby blue, με γεύση τσιχλόφουσκα και να δροσιστείτε με ανθόγαλο, φιστίκι, παγωτό σύκο με τσίπουρο, ή τζιαντούγια με καβουρδισμένα αμύγδαλα.
![Το απόλυτο αντίδοτο στον καύσωνα-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/b2-199.jpg?1721316890229)
Στο μικρό Μαραμπού του Παγκρατίου (Αρχελάου 17, Παγκράτι, Τ/210-72.47.037) με τις μακριές ουρές, φτιάχνουν το πιο ξεδιψαστικό σορμπέ ροδάκινο, σαν να τρως παγωμένο φρούτο. Αν σας αρέσει η σοκολάτα (σε όποιον λέει πως δεν του αρέσει, μάλλον λέει ψέματα), αξίζει να δοκιμάσετε μια πολύ πλούσια σοκολάτα γάλακτος, συμπαγή, με ωραία απαλή και κακαουδένια γεύση. Επίσης, φτιάχνουν παγωτό σε σχήμα «πατούσας» σκύλου, μόνο με μπανάνα και φιστικοβούτυρο, ιδανικό για όσους δεν καταναλώνουν ζάχαρη – το προτείνουν και για τα σκυλάκια μας, που τόσο λαχταράνε μια λιχουδιά.
Στον Κανάκη στην Καλλιθέα (Κρέμου 138, Καλλιθέα, Τ/210-95.75.343) ήρθα πρώτη φορά το 2010, έπειτα από επίσκεψη στο τότε σκανδιναβικό εστιατόριο του Κεραμεικού, το Safka που δεν υπάρχει πια. Τότε ήταν το παγωτό φιστίκι που με είχε φέρει μέχρι την Κρέμου, από εκείνη τη φορά και μετά όμως, έγινα φανατική του σοκολατένιου παρφέ τους, αρκετά πληθωρικού και έξτρα σοκολατένιου. Αν σας αρέσουν τα φρουί γλασέ, δοκιμάστε και το παρφέ κρέμα.
![Το απόλυτο αντίδοτο στον καύσωνα-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/b1-208.jpg?1721316838725)
Με σημαία το μυρωδάτο τους γάλα και χωρίς ιδιαίτερους μοντερνισμούς, το ζαχαροπλαστείο των Αφών Ασημακόπουλων στα Εξάρχεια (Χαριλάου Τρικούπη 82, Εξάρχεια, Τ/210-36.10.092) σερβίρει τους Αθηναίους μερικά από τα ωραιότερα παγωτά της πόλης εδώ και δεκαετίες. Το δικό τους παρφέ περιέχει έναν μεγάλο πληθυσμό χοντροκομμένων αμυγδάλων, καβουρδισμένων για έξτρα άρωμα. Πρόσφατα δοκιμάσαμε και την κρέμα σύκο με τσίπουρο, που μυρίζει καλοκαίρι.
![Το απόλυτο αντίδοτο στον καύσωνα-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/b3-197.jpg?1721316932246)
To Django (Βεΐκου 15, Τ/ 211-42.22.029) ήρθε στο Κουκάκι πριν από λίγα χρόνια, με διαβατήριο από την Ερμούπολη Σύρου. Εκεί βρίσκεται το πρώτο κατάστημα – η ναυαρχίδα τους. Στη Σύρο έμαθαν ντόπιοι και επισκέπτες πώς είναι το νοστιμότερο παγωτό σύκο, απαλό ροζ χρώμα και φυσικά κοκκώδες. Επειδή ακόμα δεν είναι η εποχή του, προτείνουμε να δοκιμάσετε τα ωραία σορμπέ τους, μεταξύ των οποίων κι ένα άπαιχτο φιστίκι. Η Κρέμα Καταλάνα, αρωματισμένη με εσπεριδοειδή και κανέλα, αλλά και μια πλούσια πραλίνα «τζιαντούγια» με καβουρδισμένο αμύγδαλο αξίζουν την προσοχή σας.