Τα αφρώδη κρασιά είναι ένα σύμβολο του εορτασμού και της χαράς. Σχεδόν πάντα, σε γιορτές, επιτυχίες, επετείους και άλλες χαρμόσυνες περιστάσεις, οι φυσαλίδες επιβάλλονται. Τι καλύτερο από το να γιορτάσουμε το ίδιο το καλοκαίρι, την εποχή που μικροί και μεγάλοι αγαπάμε, την εποχή που μας δίνει την ευκαιρία να διακόψουμε τη ρουτίνα μας, να απολαύσουμε τον ήλιο και τη θάλασσα, γεμίζοντας μπαταρίες. Προσωπικά είμαι λάτρης των κρασιών αυτών και αγαπώ τη σαμπάνια, αλλά και πολλά ελληνικά αφρώδη. Αυτά που σας προτείνω λειτουργούν και ως αφορμές για να μπείτε σε γιορτινή διάθεση.
![Τα αφρώδη που θα φτιάξουν το καλοκαίρι μας-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/newsletter_%CE%BC%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%824746-min.jpg?1721824749188)
Sparkling Brut, Ασύρτικο, SantoWines, Σαντορίνη
Το πρώτο αφρώδες κρασί της Σαντορίνης το δημιούργησε ο συνεταιρισμός του νησιού, SantoWines, με την παραδοσιακή μέθοδο. Ο αμπελώνας βρίσκεται στον Πύργο και έχει αμπελιές ηλικίας 60 έως 80 έτη, από την ποικιλία Ασύρτικο. Εχει αρώματα πράσινων φρούτων, εσπεριδοειδών, mineral χαρακτήρα και αρώματα ζύμης. Η οξύτητα είναι υψηλή και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Απολαύστε το δίπλα σε γυαλιστερές.
Cuvée Brut Rosé, Ξινόμαυρο-Λημνιώνα, Κτήμα Καρανίκα
Η παραγωγή του Κτήματος Καρανίκα είναι βασισμένη στα αφρώδη κρασιά. Ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που δοκίμασα το συγκεκριμένο στο πλαίσιο μιας έκθεσης πολλά χρόνια πριν. Η ποιότητα είναι πάντα ένα από τα βασικά ζητούμενα του οινοποιείου. Ολα τα κρασιά τους παράγονται με την παραδοσιακή μέθοδο και ωριμάζουν για αρκετούς μήνες πριν βγουν στην αγορά. Το Cuvée Brut Rosé είναι ένα χαρμάνι κυρίως από την ποικιλία Ξινόμαυρο μαζί με λίγη Λημνιώνα, ένα κρασί με αρώματα άγουρης φράουλας, κερασιού, δαμάσκηνου και ξηρών καρπών, με mineral χαρακτήρα, έντονη οξύτητα και μέτριο προς γεμάτο σώμα. Ιδανικός συνδυασμός με ένα φιλέτο τόνου.
Αφρός Ρετσίνα, Ροδίτης, Οινοποιείο Κεχρή, Θεσσαλονίκη
Ο Στέλιος Κεχρής έχει συνδέσει το όνομα του με τη Ρετσίνα όσο κανένας άλλος. Μπορεί το κεχριμπάρι και το Δάκρυ του Πεύκου να κλέβουν την παράσταση, αλλά ο αφρός είναι ένα ακόμα μοναδικό προϊόν για τρομερούς γαστρονομικούς συνδυασμούς! Ο αφρισμός είναι ήπιος, με έντονο άρωμα ρητίνης, πεύκου, τζίντζερ και εσπεριδοειδών, με την οξύτητα να είναι τονισμένη και το σώμα μέτριο. Ιδανικό κρασί για απεριτίφ δίπλα σε καναπεδάκια με αυγοτάραχο, χαβιάρι, ταραμά και ημίπαστα ψάρια.
Blanc de Blanc Brut, Βιδιανό, Κτήμα Κώστα Λαζαρίδη, Δράμα
Το Βιδιανό σαν ποικιλία έχει μεγάλες δυνατότητες. Εκτός από τα ήρεμα κρασιά, έχει δείξει τρομερή δυναμική και σε αφρώδη εκδοχή. Το Κτήμα Λαζαρίδη είναι ένα από τα δύο οινοποιεία που παράγουν Βιδιανό με την παραδοσιακή μέθοδο. Ο αφρισμός του είναι ιδιαίτερα κρεμώδης και κομψός, τα αρώματα από άγουρα πυρηνόκαρπα και εσπεριδοειδή φρούτα κυριαρχούν, ενώ τα αρώματα του ψωμιού και της ζύμης συμπληρώνουν το προφίλ. Η οξύτητα είναι τονισμένη και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Απολαύστε το δίπλα σε ένα φιλέτο ψαριού με beurre blanc sauce.
Amalia Brut, Μοσχοφίλερο, Κτήμα Τσέλεπου, Μαντίνεια
Ο Γιάννης Τσέλεπος δημιούργησε ένα από τα πιο γνωστά και επιτυχημένα brand αφρώδους κρασιού στην ελληνική αγορά. Το Amalia Brut έχει μπει σχεδόν σε όλα τα σπίτια. Είναι η επιτομή του Μοσχοφίλερου σε αφρώδη εκδοχή. Αρώματα τριαντάφυλλου, λευκών ανθέων, άγουρων πράσινων και πυρηνόκαρπων φρούτων, φλούδες εσπεριδοειδών και αρώματα ζυμών, με την οξύτητα να είναι όπως πάντα τραγανή και το σώμα μέτριο προς γεμάτο. Ιδανικό δίπλα σε ωμά μαριναρισμένα ψάρια, τραγανές χορτόπιτες και πράσινες σαλάτες!