Νιώθω πως θα θυμώσουν οι φίλοι που αποκαλύπτω το στέκι, αλλά στην πραγματικότητα πρόκειται περί αλτρουισμού. Είναι δίκαιο περισσότεροι άνθρωποι να γνωρίσουν αυτήν την ταβέρνα. Σχεδόν καμία αναφορά δεν υπάρχει στον Τύπο για όλα τα ωραία που σερβίρουν στο Κουτούκι του Νικόλα. Αν και είναι γεμάτο κάθε μέρα, παραμένει τρόπον τινά κρυφό, καθώς είναι εκτός ραντάρ. Μαγαζί της γειτονιάς, λειτουργεί από το 1952. Πρωτοάνοιξε σαν καφενείο. Από το μικρό κουζινάκι έβγαιναν οι καφέδες για να εξυπηρετήσουν το αστυνομικό τμήμα Βύρωνα, που λειτουργεί απέναντι. Μαζί με τους καφέδες, ο πρώτος ιδιοκτήτης, που ήταν Βυρωνιώτης, πουλούσε χαρτόσημα και υπεύθυνες δηλώσεις του Νόμου 105. Ο Νικόλας Καλύκας το πήρε αρκετά αργότερα, τη δεκαετία του ’80 και ο γιος του Κώστας δούλευε εκεί τα καλοκαίρια. Ως τότε σέρβιρε κυρίως περίοικους καθώς ο κόσμος δεν συνήθιζε να απομακρύνεται για να πιει κρασί και να φάει ένα μεζέ. Αυτόν τον σκοπό εξυπηρετούσε η συνοικιακή ταβέρνα.
![Κρυμμένο διαμάντι, κοινό μυστικό: Το κουτούκι του Νικόλα -1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/b8-159.jpg?1721926914965)
Από το 1991 έχει περάσει στα χέρια του Κώστα. Θα τον δείτε εκεί, πίσω από τον πάγκο να κόβει ψωμί ή να παίρνει παραγγελίες – ο κατάλογος είναι κατά βάση «προφορικός».
«Ο,τι βρω στην Ιχθυόσκαλα έχω. Αν έχει πανσέληνο, δεν έχω ψάρια. Αν έχει μποφόρ, πάλι δεν έχω».
Σήμερα στα τραπέζια της κάθονται ηθοποιοί, τραγουδιστές, και ένα κοινό φανατικό, διαφόρων ηλικιών. Πάνω από τα κεφάλια τους υπάρχουν γλάστρες με εγκλιματισμένους στο μικροκλίμα της ταβέρνας πόθους. Τα πράσινα φυλλαράκια τους κρέμονται σαν σερπαντίνες από το ραμποτέ ξύλο. Διακόσμηση ορίτζιναλ, ατμόσφαιρα ολοζώντανη.
![Κρυμμένο διαμάντι, κοινό μυστικό: Το κουτούκι του Νικόλα -2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/b9-149.jpg?1721926923614)
Τι τρώμε: ωραία παστά, όπως είναι ο βουτυράτος τσίρος. Φάβα, γίγαντες κοκκινιστούς. Σαλάτες μόνο της εποχής. Φέτα λαδορίγανη, αψιά. Γαρίδες μεσαίες και μικρούλες στο τηγάνι αλλά και ωραίο μικρό ολόλευκο καλαμάρι, φυσικά γλυκό – κάνει κριτς κριτς. Σαρδέλα πικάντικη φούρνου, πιάτο που ανήκει σταθερά στα ευπώλητα. Σουπιές στιφάδο. Μπακαλιάρο σκορδαλιά, αλλά και μπακαλιάρο γιουβέτσι – όχι συχνά, αλλά αν σας αρέσει η κόκκινη σάλτσα στα θαλασσινά, προτείνεται. Ως τώρα δεν έχω μπει στον πειρασμό να παραγγείλω surf & turf, αλλά αν διαφωνείτε με τους συνδαιτυμόνες για το κυρίως πιάτο, το μενού έχει και κάποια κρεατικά της ώρας: τα γνωστά και μη εξαιρετέα, χοιρινή, μπιφτεκάκι, μοσχαρίσια γάλακτος.
![Κρυμμένο διαμάντι, κοινό μυστικό: Το κουτούκι του Νικόλα -3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2024/07/c1-170.jpg?1721926929188)
Πίνουμε εμφιαλωμένο τσίπουρο και ούζο – αρκετές επιλογές σε αποστάγματα. Κρασί από ασκό. Υπολογίστε περί τα 20 ευρώ το άτομο.
Το Κουτούκι του Νικόλα, Καλλιπόλεως 1, Βύρωνας, Τ/ 210-76.10.041
Θερινό ωράριο: καθημερινά εκτός Κυριακής, από 18.30
Χειμερινό ωράριο: καθημερινά εκτός Δευτέρας.
*Τα καταστήματα και τα προϊόντα που προτείνονται είναι επιλογές της δημοσιογράφου και δεν έχουν εμπορικό σκοπό.