Mε πολύ μεγάλη θλίψη μάθαμε χθες στην «Κ» την απώλεια του αγαπημένου συναδέλφου μας Γιάννη Μπαρδόπουλου, που «έφυγε» ύστερα από σύντομη μάχη με τον καρκίνο, σε ηλικία μόλις 57 ετών. Φωτογράφος και σταθερός συνεργάτης της στήλης «Τήλεφος», ο Γιάννης πρωτοήλθε στην εφημερίδα το 1988 και παρέμεινε σε αυτήν περίπου 30 χρόνια. Ο καθένας από εμάς έχει να θυμηθεί πολλά από τον πάντα πρόσχαρο συνάδελφο, ο οποίος συμμετείχε σε πολλές αποστολές και θέματα.
Ο χρόνος και ο τόπος της κηδείας του δεν έχουν ακόμη ανακοινωθεί. Συμμετέχουμε στο βαρύτατο πένθος που φέρει η σύζυγός του Ουρανία και οι δύο θυγατέρες του, Ευαγγελία και Αιμιλία. Ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει.