Η σκεπαστή «αυλή» της Δημοτικής Αγοράς Κυψέλης γέμισε την περασμένη Κυριακή με κόσμο από τη γειτονιά και όλη την υπόλοιπη Αθήνα, φιλοξενώντας το πρώτο pop up brunch της φετινής χρονιάς.
Οι καναπέδες και τα μεγάλα τραπέζια στο κέντρο της αγοράς έγιναν σημείο συνάντησης για τους λάτρεις του brunch που μαζί με το ραντεβού, τη παρέα τους, τα παιδιά ή τα κατοικίδιά τους έφταναν από αργά το πρωί μέχρι νωρίς το απόγευμα για να απολαύσουν αγαπημένες και νέες προτάσεις από αθηναϊκά γαστρονομικά πρότζεκτ.
Με διαφορετικούς συμμετέχοντες κάθε φορά, το πολυσυλλεκτικό pop-up πρωινό της Δημοτικής Αγοράς Κυψέλης, την οποία διαχειρίζεται το Impact Hub Athens, μοιάζει σαν ένα μικρό γευστικό φεστιβάλ, ανοιχτό για όλους.
Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο gastronomos.gr
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr