Η φωτογράφος μας, Σοφία Παπαστράτη, μιλούσε ενθουσιασμένη για μια ταβέρνα στον Ραμνούντα, στη μέση του πουθενά, την οποία θυμόταν από παιδί, αλλά είχε χρόνια να πάει.
Κινήσαμε για εκεί, λοιπόν, την αναζητήσαμε στις εξοχές αμέσως μετά το Κάτω Σούλι Μαραθώνα, μέσα στον αρχαιολογικό χώρο, και δεν το μετανιώσαμε: είναι ένα μαγαζί-αποκάλυψη, με νοστιμότατα σπιτικά πιάτα, από υλικά κατά το πλείστον ίδιας παραγωγής και με ατμόσφαιρα αυθεντικής εξοχικής ταβέρνας.
Διαβάστε τη συνέχεια στο gastronomos.gr