Το κέντρο έχει απ’ όλα, λένε. Ε, από τότε που ξεκίνησα να μένω στο κέντρο δεν πολυσυμφωνώ με αυτά που λένε. Υπάρχουν πολλές πιο «γαστρονομικές» επιλογές, με αντίστοιχα ανεβασμένο λογαριασμό, υπάρχει ωραίο street food (Λευτέρη, φιλιά), υπάρχουν και πάρα πολλά εστιατόρια πιο μαζικά, χωρίς πολλή ψυχή και, δυστυχώς, χωρίς πολύ ωραίο φαγητό. Για όποιον κινείται στο Σύνταγμα, την Ομόνοια και τα πέριξ και θέλει να κάτσει με τους φίλους του σε ένα μαγαζί με νόστιμα, οικονομικά πιάτα, ένας μικρός γρίφος ξεκινά. Από προσωπική εμπειρία προτείνω μερικά που με ξελασπώνουν συνήθως.
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο.