Η Λεμεσός μοιάζει χαοτική την πρώτη φορά που θα την επισκεφτεί κάποιος. Η άναρχη ρυμοτομία της παλιάς πόλης με τα χαμηλά σπίτια του προηγούμενου αιώνα δίπλα σε πολυκατοικίες του ‘90, το φουτουριστικό παραλιακό μέτωπο με τους γυάλινους πύργους- πολυτελείς κατοικίες που παραπέμπουν σε Ντουμπάι, οι νεόδμητες γειτονιές προς τα ανατολικά, κάνουν την πόλη να μοιάζει χωρίς άξονα. Ποιό είναι το κέντρο της άραγε;
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο