Για τη φουρνιστή σαλάτα με ρεβύθια και σταφύλια, προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 200°C.
Σε ένα μπολ ανακατεύουμε τα σταφύλια με τον μισό χυμό λάιμ, τη ζάχαρη, τα μισά ντοματίνια, τα κρεμμύδια και φρεσκοτριμμένο πιπέρι, τα απλώνουμε σε μέτριο ταψί και ψήνουμε για περίπου 20 λεπτά, μέχρι όλα να μελώσουν.
Παράλληλα, σε μέτρια κατσαρόλα βάζουμε τα βρασμένα ρεβύθια, το σκόρδο, τα υπόλοιπα ντοματάκια, το λάδι και το μισό θυμάρι, ανακατεύουμε και σιγομαγειρεύουμε, μέχρι να μελώσουν τα ντοματίνια (φτιάχνουμε δηλαδή ένα είδος κονφί, όσο ψήνονται τα υπόλοιπα υλικά στον φούρνο).
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο