Τα κεφτεδάκια πάντα είναι ωραία αλλά το καλοκαίρι, όταν τρώγονται κατά τη διάρκεια των διακοπών, με την πείνα που σε πιάνει μετά τις βουτιές, έχουν άλλη χάρη.
Είναι και τα ωραία κρέατα και τα έμπειρα τηγάνια των νησιώτικων ταβερνών που τελειοποιούν το αγαπημένο φαγητό. Ευχόμαστε σύντομα να τρώμε όλοι κεφτέδες και να πίνουμε κρύα μπίρα με θέα τη θάλασσα. Μέχρι τότε γράφουμε για τους αγαπημένους κεφτεδοπροορισμούς του καλοκαιριού.
Διαβάστε αναλυτικά στον Γαστρονόμο