Οι κεφτέδες που σερβίρουν στο Καφενείο του Αλευρά στα νοτοανατολικά προάστεια του Ηρακλείου ήταν ακόμη πιο νόστιμοι από ό,τι τους περιέγραφε ο Παναγιώτης Μαγγανάς, που τον άκουσαν από το διπλανό τραπέζι και μας έστειλαν το πρώτο πιατάκι με κεφτέδες κέρασμα μαζί με μία ρακή. Τους «στρίμωξα» αρκετά τους Αλευράδες, για να καταφέρω τελικά να πάρω τη συνταγή της γιαγιάς από την κυρία Πόπη.
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο