«Ταξιδεύω αποκλειστικά για να τρώω» λέει η Ελένη Σαράντη, σεφ του Lost Athens και του Diego. Και δεν ταξιδεύει λίγο. Η τελευταία της περιπέτεια ήταν είκοσι μέρες στο Βιετνάμ. Νωρίτερα είχαν προηγηθεί ταξίδια σε διάφορες άκρες του κόσμου – όποιος έχει δοκιμάσει το φαγητό της θα έχει πιάσει την εξωστρέφειά της και τις γεύσεις που σε πάνε από την Κούβα μέχρι την Ταϊλάνδη και πίσω στη Μεσόγειο. Της ζητήσαμε λοιπόν να μοιραστεί πέντε αξέχαστα φαγητά από τα ταξίδια της. Πέντε πιάτα που αξίζουν τα χιλιόμετρα τους.
Διαβάστε τη συνέχεια τον Γαστρονόμο