Σε αυτό το θολό διάστημα λίγο πριν, λίγο μετά και κατά τη διάρκεια των διακοπών η Στέπα κατάφερε να γίνει το νέο στέκι του κέντρου -θέμα συζήτησης και σημείο συνάντησης για ευχάριστα ετερόκλητο κοινό.
Από τη μία είναι το όνομα. Ναι, σοβαρά. Μετά δυο-τρεις βόλτες εκεί νομίζω ότι η μισή επιτυχία του μαγαζιού είναι πως το λένε Στέπα. Λίγο που είναι αστείο και απρόσμενο, λίγο που σου θυμίζει σχολική αίθουσα και μαθήματα γεωγραφίας για τη στέπα και τη Σαχάρα, προκαλεί αυτόματα μια συμπάθεια και κάνει τη δουλειά του.
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο.