Ο Σιμόν και η Αυγή είναι το ζευγάρι πίσω από το Avit, το ανεπιτήδευτο, «χειροποίητο» μαγαζί της Γλυφάδας που θυμίζει λίγο surf shack. Όσο ο πρώτος ξεφουρνίζει ταψιά με μπριός σοκολάτας, ετοιμάζει σάντουιτς με φρεσκοφτιαγμένα ψωμιά και μπέργκερ με τριπλοτηγανισμένες πατάτες, εκείνη φροντίζει για τον πολύ καλό καφέ του μαγαζιού (έχουν αποκλειστικά single origin καφέ της εταιρείας Taf) και για όλα τα άλλα. Μαζί τρέχουν τα τελευταία χρόνια ένα από τα πιο φιλόξενα και νόστιμα vegan,εστιατόρια της πόλης.
Διαβάστε τη συνέχεια στο gastronomos.gr