Σαββατοκύριακο έρχεται, και τι πιο ωραίο από μια έξοδο σε ένα από τα wine bars της πόλης; Σε αυλές, σε στοές, σε πεζόδρομους και άλλες αστικές ανοιχτωσιές, θα ανακαλύψουμε ετικέτες μικρών Ελλήνων παραγωγών, ήπιας οινοποίησης κρασιά και γνωστές και δυσεύρετες ελληνικές ποικιλίες, αλλά και ωραίες προτάσεις από τον διεθνή αμπελώνα, value for money ετικέτες και σπάνιες χρονιές. Και για να τα συνοδεύσουμε, θα επιλέξουμε από πλατό με τυριά και πίτσα, μέχρι ολοκληρωμένες γαστρονομικές προτάσεις. Τα wine bars της Αθήνας και του Πειραιά έχουν ενημερωμένους καταλόγους, ζωντανή ατμόσφαιρα και όρεξη να σε πλοηγήσουν στους αγαπημένους τους αμπελώνες.
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο