Ιδιαίτερες γεύσεις στο παλιό λιμάνι.
H θέση: Είναι καλά κρυμμένο σε ένα στενάκι της Σπλάντζιας, στην παλιά πόλη. Μέσα στο βενετσιάνικο κτίριο, όπου στεγάζεται, βρίσκεται ένα τούρκικο πηγάδι βάθους 12 μέτρων – εξ ου και το όνομα.
Η ατμόσφαιρα: Οταν ο καιρός είναι καλός, τα τραπέζια στρώνονται σε μια μικρή αυλή. Οι τοίχοι σε σκούρο ροζ χρώμα κάνουν αντίθεση με το έντονο μπλε των τραπεζομάντηλων και των βαμμένων πιθαριών – παραπέμπουν στο… Μαρόκο. Το χειμώνα εντός, με χαμηλό φωτισμό.
Φαγητό: Η Αγγλίδα Τζένη Παγιαυλά, που το δημιούργησε πριν από περίπου 20 χρόνια, «πάντρεψε» τις γευστικές επιρροές μιας ολόκληρης ζωής: από τα καλοκαίρια στο Μαρόκο, όπου παραθέριζε μικρή, μέχρι την κρητική κουζίνα της πεθεράς της, Αντιγόνης, όταν ήρθε νύφη στα Χανιά και η μόνη γλώσσα για να επικοινωνήσει μαζί της ήταν οι… γεύσεις. Εδώ και λίγα χρόνια, η Τζένη έχει παραχωρήσει τη θέση της στην Ελίνα (που εργαζόταν μαζί της). Η κουζίνα και η εξυπηρέτηση, όμως, παραμένουν ίδιες. Μαροκινο-αραβικο-κρητικές γεύσεις που απολαμβάνει κανείς το καλοκαίρι σε μια αυλίτσα και το χειμώνα μέσα, κοντά στο πηγάδι.
![Το πηγάδι του Τούρκου: Μαρόκο – Κρήτη σημειώσατε Χ-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2016/09/16/dscn4299.jpg)
Οπως δηλώνεται στο μενού, χρησιμοποιούν φρέσκο κρέας και βιολογικά προϊόντα – τα κατεψυγμένα προϊόντα επισημαίνονται στον κατάλογο. Εντυπωσιακές οι σαλάτες που δοκιμάσαμε: καρπούζι με φέτα, καρύδι, ελιά, κρεμμύδι, βασιλικό και δυόσμο ή αβοκάντο με πορτοκάλι και ελιές. Από τα πρώτα ξεχωρίσαμε το (ολίγον καυτερό) μαροκινό «τούβλο» -πίτα με φύλλο κρούστας με πικάντικη μελιτζάνα, κουκουνάρι και φέτα-, την τετράδα αλειμμάτων με χούμους, μπαμπά-γκανούζ (μελιτζάνα με ταχίνι και γιαούρτι), παντζαροσαλάτα και κακίκ (ντιπ γιαουρτιού), αλλά και τα κρητικά καλιτσούνια και τους μελιτζανοκεφτέδες.
![Το πηγάδι του Τούρκου: Μαρόκο – Κρήτη σημειώσατε Χ-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2016/09/16/dscn4296.jpg)
Για τη συνέχεια, αν δεν θέλετε να «βαρύνετε», φεταγιέρ σαμπανίχ (λεπτή αραβική πίτα με σπανάκι, μυζήθρα, λεμόνι, καρύδι και σταφίδα) ή λαχματζούν (με ολίγον αρνίσιο κιμά, ντομάτα, μπαχάρι, καυτερή πιπεριά και κουκουνάρια). Υπάρχει και το σιγοψημένο αρνί με λεμόνι τουρσί και κουσκούς ή το σις κεμπάπ. Για το τέλος, ο -μυθικός πλέον για τους γνωρίζοντες (αν και κάπως βαρύς για επιδόρπιο)- «θάνατος από σοκολάτα»: κέικ σοκολάτας με σος σοκολάτας. Αλλά και καλός μπακλαβάς με παγωτό.
Η κάβα: Ενημερωμένη, με 22 ετικέτες, με έμφαση στον κρητικό αμπελώνα.
Ο λογαριασμός: 20-25€/άτομο (χωρίς το ποτό).
Επιπλέον πληροφορίες: Ανοιχτό κάθε μέρα από τις 6.
Το πηγάδι του Τούρκου
Καλλινίκου Σαρπάκη 1-3, Σπλάντζια, Χανιά
Τηλ. 28210-54.547.