Το ταξίδι στη Μαδαγασκάρη του Στέλιου Παρλιάρου συνεχίζεται… Στον δεύτερο τόμο, φτάνει στα δυτικά της χώρας, στο βασίλειο του κακάο και ετοιμάζει άλλες 35 συνταγές με άρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/vanillia_sokolata_646.jpg)
Η βόρεια Μαδαγασκάρη είναι μια διχοτομημένη χώρα. Στα ανατολικά βρίσκεται το βασίλειο της βανίλιας, στα δυτικά αυτό του κακάο.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/vanillia_sokolata_2003.jpg)
Από την Αντσιρανάνα στον βορρά μέχρι την πόλη Αμπάντζα, ακριβώς απέναντι από το ηφαιστειογενές νησί Νόζι Μπε, η κοιλάδα που διατρέχει ο ποταμός Σαμπιράνο είναι η μήτρα της Μαδαγασκάρης – η «κοιλία» από όπου γεννιούνται οι πιο πολύτιμοι καρποί της: το πιπέρι, ο καφές, η μανιόκα, η εβέα, το δέντρο του καουτσούκ, το ζαχαροκάλαμο, οι μπανάνες, τα αρωματικά φυτά. Κυριαρχούν όμως τα κακαόδεντρα.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-3](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/vanillia_sokolata_642.jpg)
Με την επιστροφή του Στέλιου Παρλιάρου στην Ελλάδα η έμπνευση για τις γλυκές δημιουργίες του δεν άργησε να έρθει. Μας παραδίδει σε αυτόν τον δεύτερο τόμο 35 μοναδικές συνταγές που σε καθεμία πρωταγωνιστεί η Μαδαγασκάρη.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-4](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/black_forest.jpg)
Από πλάκες σοκολάτας με «χαβιάρι» βανίλιας, μέχρι εντυπωσιακές black forest.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-5](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/keik.jpg)
Aπό μπακλαβά και ρυζόγαλο μέχρι μπάρες με αμυγδαλόπαστα, κέικ με κάστανα και σοκολατένια γλυκά σε στρώσεις.
![Αρωμα βανίλιας και γεύση σοκολάτας-6](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2019/11/11/glyko.jpg)
Ο Β΄ τόμος του υπέροχου βιβλίου του Στέλιου Παρλιάρου κυκλοφορεί την Κυριακή 17 Νοεμβρίου με την Καθημερινή