Η ιστορία του Αγγελου Ποστέκογλου, του προπονητή που φέτος έχει αναγεννήσει την ομάδα της Τότεναμ στην αγγλική Πρέμιερ Λιγκ με μια εντυπωσιακή πορεία, ξεκινά από ένα πλοίο γεμάτο μετανάστες που σάλπαρε χρόνια πριν από την Ελλάδα για την Αυστραλία. Το «Κ» συνομιλεί με τους ανθρώπους που έζησαν τον Big Ange από τα πρώτα του βήματα, ακολουθεί τους μεγάλους σταθμούς της ζωής και της καριέρας του και σκιαγραφεί το πορτρέτο ενός σύγχρονου, από μηχανής, ποδοσφαιρικού θεού. Από τις πρώτες συμμετοχές στην ομάδα των Ελλήνων της διασποράς μέχρι τη διεθνή αναγνώριση στην Αγγλία, η διαδρομή δεν ήταν στρωμένη με ροδοπέταλα. Φίλοι, συνεργάτες και αιωνόβιοι φίλαθλοι από τη Μελβούρνη μέχρι το βόρειο Λονδίνο και την Πάτρα συναντιούνται σε μια αφήγηση ζωής για να υφάνουν ένα διαφορετικό ποδοσφαιρικό παραμύθι και μια συγκινητική οικογενειακή ιστορία μετανάστευσης που έχει χρώμα ελληνικό.
Διαβάστε περισσότερα στο νέο τεύχος του «Κ» που κυκλοφορεί την Κυριακή 21 Ιανουαρίου με την «Καθημερινή».