Μια έκθεση για τους διαφορετικούς φόβους που μπορεί να νιώσουμε φιλοξενεί το Μουσείο Συναισθημάτων. Είναι διαδραστική, έχει τίτλο «Γεια σου, κύριε Φόβε!» και έχει γίνει με σκοπό να γνωρίσετε και να επεξεργαστείτε το συναίσθημα του
φόβου μέσα από παιχνίδια. Κάθε Σαββατοκύριακο, όταν κλείνει η έκθεση του μουσείου, ξεκινάει στη 1 το μεσημέρι ένα εργαστήρι, το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε μαζί με τους γονείς σας.
• έκθεση 10 π.μ-1 μ.μ • εργαστήρια 1-2 μ.μ. • 4-12 χρόνων • Καρατζά 7, Φιλοπάππου, τηλ. 210-9218329