To Παιδικό Μουσείο σάς προσκαλεί αυτό το Σαββατοκύριακο για να ετοιμάσετε το πιο νόστιμο και θρεπτικό πρωινό. Πειραματιστείτε με τις πρώτες ύλες, παρασκευάστε μπισκότα και ψωμί και μάθετε για την πυραμίδα της διατροφής μέσα από τα προγράμματα: «Φτιάχνω το δικό μου πρωινό», «Η τέχνη της αρτοποιίας», «Τα πιο νόστιμα μπισκότα», «Το ντόμινο της ισορροπημένης διατροφής» και «Ανακαλύπτω την ιστορία των μπισκότων Παπαδοπούλου».
Η συμμετοχή είναι δωρεάν. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται την ίδια μέρα στην υποδοχή του μουσείου.
10-11/5 • 10 π.μ.-3 μ.μ. • για γονείς και παιδιά 3-12 χρόνων • Kυδαθηναίων 14, Πλάκα, τηλ. 210-3312995