Η ΜΚΟ Κ.Σ.Δ.Ε.Ο. «ΕΔΡΑ», με αφορμή την Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων (24 Μαΐου), και στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγράμματος «Στο βάθος…ΚΗΠΟΣ!» διοργανώνει μια απίθανη ξενάγηση στο πάρκο «Αντώνης Τρίτσης». Η ξενάγηση στοχεύει στη γνωριμία με τα δένδρα και τα πουλιά του πάρκου και την άμεση επαφή με τα διαφορετικά οικοσυστήματα και το φυσικό περιβάλλον μέσω βιωματικών παιχνιδιών. Θα πραγματοποιηθεί στάση στο λαχανόκηπο του πάρκου, όπου θα γίνετε για λίγο μικροί κηπουροί.
* 25 /5 • 10 π.μ. • Για περισσότερες πληροφορίες: [email protected], 6947895751