Στο Κατράκειο θα μεταφερθεί η μεγαλύτερη κινηματογραφική φορητή οθόνη που υπάρχει στην Ελλάδα, δημιουργώντας ένα οπτικό υπερθέαμα, αποκλειστικά για το φεστιβάλ «Τα παιδιά πάνε σινεμά». Κάθε βράδυ θα προβάλλονται νέες ταινίες, ενώ παράλληλα, στο χώρο του θεάτρου, θα λειτουργούν διαδραστικά παιχνίδια, εργαστήρια, θέατρο και κουκλοθέατρο. Μπορείτε, αντί για εισιτήριο, προαιρετικά, να δώσετε τρόφιμα για όσους έχουν ανάγκη.
• 16-22/6 • καθημερινά 6-12 μ.μ. • προβολές στις 9 μ.μ.