Το Ελληνικό Παιδικό Μουσείο διοργανώνει για μία ακόμη χρονιά ένα εβδομαδιαίο καλοκαιρινό πρόγραμμα για όλους όσοι θα βρίσκεστε αυτό το καλοκαίρι στην Αθήνα με θέμα «Aνακαλύπτω το Παιδικό Μουσείο και τη γειτονιά του». Θα ανακαλύψετε το Παιδικό Μουσείο, τις συλλογές και τα εκθέματά του, θα εξερευνήσετε τη γειτονιά που φιλοξενεί το μουσείο, θα κάνετε ένα οδοιπορικό στην Πλάκα για να γνωρίσετε τα επαγγέλματα των ανθρώπων που εργάζονται στην περιοχή, θα ανακαλύψετε τα μνημεία και το φυσικό περιβάλλον του λόφου του Φιλοπάππου και του Εθνικού Κήπου, θα ζήσετε μια διαφορετική εμπειρία καλοκαιρινών διακοπών στο κέντρο της Αθήνας!
30/6-4/7 και 7-11/7 • 8.30 π.μ.-2.30 μ.μ. • 6-12 χρόνων • δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ. 210-3312995 • Κυδαθηναίων 14, Πλάκα, τηλ. 210-3312995