Το Μουσείο Μπενάκη προτείνει καλοκαιρινά εβδομαδιαία εκπαιδευτικά προγράμματα στον Εθνικό Κήπο. Στη διάρκειά τους θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε τόσο τον κήπο όσο και τις συλλογές του μουσείου και να συνδέσετε την τέχνη με το πολύτιμο για την πόλη φυσικό περιβάλλον. Διδάσκουν: Χριστίνα Ντεπιάν και Χρήστος Μητά. Σε συνδιοργάνωση με τον Οργανισμό Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας.
• 30/6-4/7 και 7-11/7 • 10 π.μ.-2 μ.μ. • 6-10 χρόνων • δηλώσεις συμμετοχής στα τηλ. 210-3671067-69 (Δευτ.-Πέμ. 9.30 π.μ.-3 μ.μ.) • Κουμπάρη 1 & Β. Σοφίας