Ό,τι κι αν σκέφτεσαι, σκέψου το αντίθετο
104 βιβλιοθήκες σε 98 πόλεις συμμετέχουν για 3η συνεχόμενη χρονιά στην εκστρατεία ανάγνωσης και δημιουργικότητας, που φέτος έχει τίτλο «Ό,τι κι αν σκέφτεσαι, σκέψου το αντίθετο!». Φέτος θα ξεδιπλώσουν χάρτες, ζωγραφιές και παιχνίδια και θα σας καλέσουν να γνωρίσετε «αντίθετους κόσμους», πλημμυρισμένους από ιστορίες, φύση, μουσική, επιστήμες, τέχνες, μαγειρική, χρώματα και συναισθήματα. Η συμμετοχή στα προγράμματα είναι δωρεάν, με προεγγραφή, η οποία γίνεται στις βιβλιοθήκες.
• δείτε το πρόγραμμα στην ιστοσελίδα summer.futurelibrary.gr • διοργάνωση: Future Library και Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος • 6-12 χρόνων