Η ομάδα κουκλοθεάτρου «Τα πάντα Φι» παρουσιάζει αυτή την Κυριακή τη διαδραστική παράσταση κουκλοθεάτρου «Ο εγωιστής γίγαντας» σε σκηνοθεσία ∆ήμητρας Πεμούση, Κικής Μαλτσάκη και Ειρήνης Μάστορα. Το έργο είναι μια διασκευή πάνω στο πρωτότυπο παραμύθι του Όσκαρ Ουάιλντ και μιλά για τα πολλά πρόσωπα του εγωισμού σε αντιπαραβολή με την ομαδικότητα, τη φιλία και τη χαρά που καταφέρνουν- ευτυχώς!- στο τέλος να υπερνικήσουν τον εγωισμό. Στην παράσταση χρησιμοποιούνται διαφορετικές τεχνικές κουκλοθεάτρου όπως επιτραπέζιες κούκλες άμεσου χειρισμού και θέατρο σκιών τα οποία είναι χειροποίητα και θα σας ενθουσιάσουν. • Για παιδιά από 4 χρόνων • Κυριακή 12 Οκτωβρίου στις 12 μ. • Πολυχώρος τέχνης Αλεξάνδρεια: Σπάρτης 14, πλ. Αμερικής, τηλ. 210-8673655
Κουκλοθέατρο: Ο εγωιστής γίγαντας
32" χρόνος ανάγνωσης