Οι φωνές της Παιδικής και Νεανικής Χορωδίας Rosarte, την οποία δίδαξε και διευθύνει η Ρόζη Μαστροσάββα, ενώνονται για να ερμηνεύσουν «Τραγούδια από όλο τον κόσμο για την ειρήνη. Με αφορμή τα 100 χρόνια από την έναρξη του Α΄ Παγκόσμιου Πολέμου». Οι 80 χορωδοί θα φιλοξενηθούν στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Κυριακή πρωί στο Μέγαρο – Το Μέγαρο των παιδιών». Στο πιάνο συνοδεύει η Τζένη Σουλκούκη, ενώ ο μουσικός Περικλής Καλούμενος θα παίξει το παραδοσιακό περουβιανό κρουστό καχόν. • 9/11 • 11.30 π.μ. • Αίθουσα «Χρήστος Λαμπράκης» • Βασιλίσσης Σοφίας και Κόκκαλη, τηλ. 210-7282333
Συναυλία:Τα παιδιά τραγουδούν για την ειρήνη
27" χρόνος ανάγνωσης