Στις Κυριακάτικες ΠαιδοΣυναντήσεις των εκδόσεων Γαβριηλίδη, αυτή την Κυριακή 23/11, θα παρακολουθήσετε το εργαστήριο «Η δική μου παράσταση». Ο ηθοποιός Παντελής Φλατσούσης κατευθύνει τα παιδιά και δημιουργεί με αυτά ένα Δραστήριο Θεατρικό Παιχνίδι, με κίνηση, έκφραση, διάλογο, κριτική σκέψη, δυναμισμό και, κυρίως, συνεργασία.Τo θεατρικό παιχνίδι δίνει ζωή στη φαντασία μας, διαπλάθει δυνατούς και αποφασιστικούς χαρακτήρες μέσα από τη συνεργασία και τη συλλογικότητα. Θέατρο παίζοντας, τη ζωή γνωρίζουμε!
Οργάνωση-επιμέλεια Κατερίνα Πρωτοσυγγελίδου. • στις 12 μ. • Μοναστηράκι Αγίας Ειρήνης 17 (60 μέτρα από το μετρό), τηλ. 210-3228839