Σχεδόν όλοι στέλνουμε τις ευχές μας για τις γιορτές μέσω e-mail. Όμως η κάρτα παραμένει ένας ωραίος τρόπος για να δείξουμε σε φίλους και συγγενείς την αγάπη μας και να πούμε ένα διαφορετικό «Χρόνια πολλά».
• Φέτος επιλέξτε τις κάρτες αλλά και τα δώρα σας από συλλόγους, οργανισμούς ή ιδρύματα που βοηθούν με τα έσοδά τους άτομα σε ανάγκη. Κάποιοι από αυτούς είναι: Unicef- www.unicef.gr, Χαμόγελο του παιδιού-www.hamogelo-eshop.gr, Παιδικά Χωριά SOS-www.sos-villages.gr, Action aid-www.actionaid.gr, Φλόγα -Σύλλογος γονιών παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια-www.floga.org.gr, Γιατροί του κόσμου-www.msf.gr
• Επιπλέον μπορείτε να συνδυάσετε την αγάπη σας για τα ζώα επιλέγοντας κάρτες και δώρα από: Αρκτούρος-www.arcturos.gr, ΑΡΧΕΛΩΝ-www.archelon.gr, MOm-www.mom.gr, Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία-www.ornithologiki.gr