Στεκόμαστε δίπλα στις μπάρες όπου εκτελούν τις ασκήσεις τους οι χορεύτριες του Ντεγκά, διασκεδάζουμε στα παρισινά καμπαρέ του Τουλούζ-Λοτρέκ, παρασυρόμαστε στoν ξέφρενο χορό που στήνουν τα χρώματα στους καμβάδες του Τζάκσον Πόλοκ. Στο εργαστήρι «Χορός και ζωγραφική» μαθαίνουμε να ζωγραφίζουμε το χορό και την κινούμενη φιγούρα.
• 5-12 χρόνων • κάθε Δευτέρα • 5 μ.μ. • Τα Μανταλάκια: Ιωάννη Ζερβού 10Α, Σταυρός Αγίας Παρασκευής, τηλ. 210-6033553, www.tamantalakia.gr