Το Μουσείο Ηρακλειδών διοργανώνει το «MathemARTics Camp» σε δύο τριήμερους κύκλους. Από το πρωί έως το απόγευμα θα έρθετε σε επαφή με το θαυμαστό κόσμο της επιστήμης και των μαθηματικών με οδηγό την τέχνη, με την εμψύχωση μιας ειδικά εκπαιδευμένης ομάδας μαθηματικών, φιλολόγων και εικαστικών, και με υπεύθυνο μουσειοπαιδαγωγό για κάθε τμήμα. Το camp περιλαμβάνει: «Μαθηματικά σαν παιχνίδι», «Παιχνίδια λόγου και σκέψης», εικαστικά και αφήγηση παραμυθιού.
• 6-12 χρόνων • Α' κύκλος: 6, 7, 8/4 και Β' κύκλος: 15, 16, 17/4 • 8 π.μ.-4 μ.μ. • Ηρακλειδών 16, Θησείο, τηλ. 210-3461981 (εσωτ. 201), www.herakleidon-art.gr