Το 5ο Φεστιβάλ Εφηβικού Θεάτρου με τίτλο «Περιφέρεια: Απομόνωση ή προοπτική» δίνει χώρο έκφρασης σε 150 έφηβους από όλη τη χώρα που γράφουν, παίζουν, προβληματίζονται, ονειρεύονται και δημιουργούν! Πώς είναι να αισθάνεσαι ή να ζεις στο περιθώριο; Έξι μήνες συλλογικής δουλειάς oδηγούν σε έναν τετραήμερο θεατρικό μαραθώνιο παραστάσεων υψηλής ποιότητας και αισθητικής αξίας. Οργάνωση και καλλιτεχνική επιμέλεια: Grasshopper Youth – Σοφία Βγενοπούλου, Βαγγέλης Κυριακού, Κατερίνα Σκουρλή.
• 23-26/4 • Στέγη Γραμμάτων & τεχνών – ϊδρυμα Ωνάση: Λ. Συγγρού 107-109, www.sgt.gr