Η παράσταση «Αίσωπος + Αδελφοί Γκριμ = παιχνίδι», σε σκηνοθεσία Δημήτρη Πλειώνη, πραγματεύεται θέματα όπως η απληστία, η αλαζονεία, ο εγωισμός, η εξαπάτηση, η βία. Συνδυάζοντας τις ιστορίες του Έλληνα μυθοποιού με αυτές των Ευρωπαίων παραμυθάδων, η παράσταση θίγει, επίσης, τις αξίες-συμμάχους στο δρόμο προς την ενηλικίωση και την ολόπλευρη ανάπτυξή μας: αγάπη, αλληλεγγύη, αποδοχή, γενναιοδωρία, πίστη στον εαυτό μας. • Κυριακή, 11.15 π.μ. • Studio Μαυρομιχάλη: Μαυρομιχάλη 134, Εξάρχεια, τηλ. 210-6453330
Θέατρο: Η ισχύς εν τη ενώσει
20" χρόνος ανάγνωσης