Το Μουσείο Μπενάκη για άλλη μία χρονιά σάς περιμένει στον Εθνικό Κήπο. Εκεί θα δημιουργήσετε εικαστικά έργα, δουλεύοντας μέσα στην καταπράσινη όαση του Κήπου, στο εργαστήρι του Μουσείου και, για πρώτη φορά φέτος, στην Πινακοθήκη Νίκου Χατζηκυριάκου-Γκίκα. Θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε την ιστορία του Κήπου και τις συλλογές του Μουσείου και να συνδέσετε την τέχνη με το πολύτιμο φυσικό περιβάλλον.
• Από 6 έως 10 χρόνων • 22-26/6 και 29/6-3/7, 10 π.μ.-2 μ.μ. • Δηλ. συμμετοχής στο τηλ. 210-3671067-69 • Μουσείο Μπενάκη: Κουμπάρη 1 & Βασιλίσσης Σοφίας, www.benaki.gr